PPZ-400 SC

Środek do oprysku Dozwolony do stosowania

Substancja czynna: propyzamid - 400 g

Policz dawkę w kalkulatorze oprysku

Zastosowania

2

Uprawy

1

Agrofagi

2

PPZ-400 SC to środek do oprysku zawierający substancję czynną: propyzamid - 400 g. W rejestrze środków ochrony roślin figuruje 2 zarejestrowane zastosowania w 1 uprawie, przeciwko 2 agrofagom.

Stosowany w uprawach:

Zwalcza agrofagi:

Zarejestrowane zastosowania

Terminy dotyczą całego zezwolenia.

Nr zezwolenia

R-117/2012

Aktualne
Termin zezwolenia
30.06.2026
Dozwolona sprzedaż do
31.12.2026
Dozwolone stosowanie do
31.12.2027

Zastosowania (2)

  • rzepak ozimy — gwiazdnica pospolita, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, rdest powojowy, samosiewy zbóż, przytulia czepna
    Dawka:
    Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,1 l/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,25 – 2,1 l/ha.
    Termin:
    zabieg wykonywać jesienią w fazie 4-6 liści rzepaku (BBCH 14 -16).
  • rzepak ozimy — miotła zbożowa
    Dawka:
    Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,875 l/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,25 – 1,875 l/ha.
    Termin:
    podczas spoczynku wegetacyjnego na glebę bez okrywy śnieżnej

Dane pochodzą z rejestru środków ochrony roślin. Zawsze sprawdź aktualną etykietę produktu przed zastosowaniem.

Najczęstsze pytania

Jaka jest substancja czynna w środku PPZ-400 SC?

Substancja czynna środka PPZ-400 SC to propyzamid - 400 g.

W jakich uprawach można stosować PPZ-400 SC?

PPZ-400 SC jest zarejestrowany w uprawach: rzepak ozimy.

Na jakie agrofagi działa PPZ-400 SC?

PPZ-400 SC jest stosowany przeciwko: gwiazdnica pospolita, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, rdest powojowy, samosiewy zbóż, przytulia czepna, miotła zbożowa.

Czy PPZ-400 SC jest dozwolony do stosowania?

Według rejestru środków ochrony roślin PPZ-400 SC jest dozwolony do stosowania. Zawsze stosuj go zgodnie z aktualną etykietą produktu.

Jaka jest dawka środka PPZ-400 SC?

Dawki środka PPZ-400 SC różnią się w zależności od zastosowania (uprawy, agrofaga) i zezwolenia - wylistowane powyżej.

Dodaj „PPZ-400 SC” do dziennika zabiegów

W Ploryn zarejestrujesz oprysk w kilka sekund — ze środkami, dawką, obszarami i innymi informacjami. Na kontrolę wygenerujesz raport z zabiegów jednym kliknięciem. Za darmo.

← Wróć do bazy środków ochrony roślin