Heros 450 SC

Środek do oprysku Dozwolony do stosowania

Substancja czynna: pirymetanil - 450 g

Policz dawkę w kalkulatorze oprysku

Zastosowania

4

Uprawy

4

Agrofagi

4

Heros 450 SC to środek do oprysku zawierający substancję czynną: pirymetanil - 450 g. W rejestrze środków ochrony roślin figuruje 4 zarejestrowane zastosowania w 4 uprawach, przeciwko 4 agrofagom.

Stosowany w uprawach:

Zwalcza agrofagi:

Zarejestrowane zastosowania

Terminy dotyczą całego zezwolenia.

Nr zezwolenia

R-87/2014

Aktualne
Termin zezwolenia
30.06.2027
Dozwolona sprzedaż do
30.06.2027
Dozwolone stosowanie do
30.06.2027

Zastosowania (4)

  • grusza — parch gruszy
    Dawka:
    Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/h. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,7 – 1,0 l/ha.
    Termin:
    Środek stosować od fazy widocznych pąków kwiatowych do końca fazy kwitnienia (BBCH 55-69)
  • jabłoń — parch
    Dawka:
    Maksymalna dawka środka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha Zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania: 0,7 – 1,0 l/ha
    Termin:
    Termin stosowania: Środek stosować od fazy widocznych pąków kwiatowych do końca fazy kwitnienia (BBCH 55-69), zapobiegawczo co 7-10 dni w zależności od przebiegu pogody i sygnalizacji lub interwencyjnie do 72 godzin po infekcji. Wyższą z zalecanych dawek stosować w przypadku większego zagrożenia chorobą.
  • malina — szara pleśń, przypąkowe zamieranie pędów
    Dawka:
    Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,66 l/ha.
    Termin:
    Środek stosować w okresie największego zagrożenia chorobami w pełni kwitnienia oraz po zbiorze owoców i wycięciu starych pędów (BBCH 65-87).
  • truskawka — szara pleśń
    Dawka:
    Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,66 l/ha.
    Termin:
    środek stosować od początku fazy kwitnienia do dojrzałości owoców (BBCH 61- 87).

Dane pochodzą z rejestru środków ochrony roślin. Zawsze sprawdź aktualną etykietę produktu przed zastosowaniem.

Najczęstsze pytania

Jaka jest substancja czynna w środku Heros 450 SC?

Substancja czynna środka Heros 450 SC to pirymetanil - 450 g.

W jakich uprawach można stosować Heros 450 SC?

Heros 450 SC jest zarejestrowany w uprawach: truskawka, malina, grusza, jabłoń.

Na jakie agrofagi działa Heros 450 SC?

Heros 450 SC jest stosowany przeciwko: szara pleśń, szara pleśń, przypąkowe zamieranie pędów, parch gruszy, parch.

Czy Heros 450 SC jest dozwolony do stosowania?

Według rejestru środków ochrony roślin Heros 450 SC jest dozwolony do stosowania. Zawsze stosuj go zgodnie z aktualną etykietą produktu.

Jaka jest dawka środka Heros 450 SC?

Dawki środka Heros 450 SC różnią się w zależności od zastosowania (uprawy, agrofaga) i zezwolenia - wylistowane powyżej.

Dodaj „Heros 450 SC” do dziennika zabiegów

W Ploryn zarejestrujesz oprysk w kilka sekund — ze środkami, dawką, obszarami i innymi informacjami. Na kontrolę wygenerujesz raport z zabiegów jednym kliknięciem. Za darmo.

← Wróć do bazy środków ochrony roślin